Ogmina Verta žinoti Pirkimo gidas
Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Pirkimo gidas

2021-11-09

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

 

Skalbimo mašina jau nebėra įmantrybė, o įprastas daugelio namų prietaisas, tačiau kai reikia išsirinkti naują, kyla labai daug įvairių klausimų, nes reikia rinktis iš šimtų modelių. Kad būtų lengviau išsirinkti - siūlome keletą patarimų, į ką reiktų atkreipti dėmesį.

VIETA. Pirmiausia reikia nuspręsti, kur statysite skalbimo mašiną. Nuo to tiesiogiai priklauso jūsų mašinos tipas ir dydis.

ĮKROVIMO TIPAS. Išrinkus skalbimo mašinai vietą reikia pasirinkti yra pageidaujamą skalbinių įkrovimo būdą – priekinį arba viršutinį. Iš priekio įkraunamų mašinų liukas yra priekyje. Tai reiškia, kad viršutinį mašinos paviršių galima naudoti kaip stalą, pavyzdžiui, skalbinių krepšeliui arba vonios reikmenims (jei įrengta vonios kambaryje). Tokią mašiną taip pat galima pastatyti po lentyna ar net kriaukle (yra ir tokių modelių). Tačiau reikia nepamiršti, kad norint atidaryti dureles, priešais mašiną reikia pakankamai laisvos vietos. Vertikalaus įkrovimo atveju skalbiniai į skalbyklę dedami iš viršaus. Šiems modeliams reikia mažiau vietos, nes durelėms atidaryti reikia laisvos vietos virš mašinos, o ne priešais ją, todėl jie puikiai tinka ankštose gyvenamosiose patalpose. Tačiau už tą pačią kainą iš viršaus įkraunamos skalbimo mašinos paprastai turi mažiau funkcijų nei iš priekio įkraunamos, taip pat mažesnį būgną, ant jos negalima nieko pasidėt, o tai ypač svarbu, jei ateityje planuojate įsigyti džiovyklę. Iš viršaus įkraunamos skalbyklės būna ir pusiau automatinės, jos užima itin mažai vietos ir jas galima naudoti net mobiliuose nameliuose ir kitose vietose, kur nėra galimybės naudoti įprastų skalbyklių.

PROGRAMOS Kiekviena skalbimo mašina turi 3 arba 4 pagrindines programų grupes. Jos paprastai atitinka pagrindines audinių rūšis (medvilnė ir linas; sintetiniai audiniai; plona medvilnė; šilkas; vilna). Taip pat skalbimo mašinose gali būti įvairių išskirtinių funkcijų, tokių kaip atskirtos programos paltams ar striukėms, batams, apatiniam trikotažui ir kitos. Apibendrinant, renkantis skalbimo mašiną reiktų atkreipti dėmesį į:

Skalbimo programų skaičių. Programose paprastai būna nustatyti optimalūs pradiniai nustatymai skirtingiems audinių tipams (vandens temperatūra, laikas, skalbimo ir skalavimo intensyvumas, centrifugavimo greitis), todėl naudotojui nereikia jų reguliuoti rankiniu būdu. Kuo daugiau programų, tuo universalesnė mašina ir tuo daugiau skirtingų medžiagų galima plauti optimaliomis sąlygomis.

Atidėto paleidimo laikmatis. Atidėto skalbimo pradžios laikmatis leidžia atidėti skalbimo pradžią iki 24 valandų. Tokiu būdu galite suplanuoti skalbimo pabaigą jums patogiu laiku, pavyzdžiui, kai ryte pakraunate skalbyklę, o grįžę iš darbo pasiimate ką tik išskalbtus, nesusilamdžiusius drabužius. Ši funkcija taip pat bus naudinga tiems naudotojams, kurių elektros energijos tarifai priklauso nuo paros laiko - mašiną galėsite nustatyti įsijungti naktį, kai tarifai yra mažesni.

Greitas skalbimas. Greitojo skalbimo programa tinka mažai suteptiems daiktams, kurių nereikia intensyviai skalbti, pvz., kasdieniams drabužiams po karštos dienos arba sportiniam kostiumui po treniruotės. Tai atima mažiau laiko, taupo vandenį ir energiją.

DŽIOVYKLĖ. Kitas etapas – reikia apsispręsti, ar jums reikia džiovyklės. Skalbimo mašinos su integruota džiovykle yra brangesnės. Taip pat visuomet patariame, kad jei turite vietos, rinkitės atskirą džiovyklę, taip turėsite geresnį džiovinimo ir skalbinių priežiūros rezultatą.

SKALBINIŲ KIEKIS – tai didžiausias sausų skalbinių kiekis, kurį skalbyklė gali išskalbti optimaliomis sąnaudomis. Dviem ar trims žmonėms pakanka 3-5 kg įkrovos mašinos, o daugiau žmonių - 5-6 kg. Jei mašina turi džiovinimo funkciją, verta atkreipti dėmesį į tai, kad maksimali džiovinimo režimo įkrova paprastai būna maždaug perpus mažesnė už maksimalią skalbimo įkrovą.

GRĘŽIMAS. Vienas iš dalykų, į kuriuos žmonės dažnai atkreipia dėmesį, yra gręžimo greitis kuris matuojamas apsukomis per minutę. Tai didžiausias būgno sukimosi greitis. Kuo jis didesnis, tuo intensyviau sukama. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad ne visų rūšių audiniai paprastai toleruoja didelį greitį - 1 000 ir didesnis greitis turėtų būti taikomas tik labai patvariems audiniams, o švelnius reikia centrifuguoti nedideliu greičiu, todėl geriausia rinktis mašiną, kuri leidžia pasirinkti įvairų skalbinių gręžimo greitį.

VALDYMAS. Visas ryšys su skalbykle vyksta per valdymo skydelį, o naudojimo patogumas priklauso nuo to, kiek jis patogus ir lengvai pasiekiamas. Jei skalbimo mašina turi ekraną, jame galėsite rasti daug informacijos apie skalbimo procesą. Ekrane gali būti rodomas likęs laikas, pasirinkta programa, dabartinis darbo režimas ir t. t.

TRIUKŠMAS. Vienas iš veiksnių, dėl kurių skalbyklė kelia nepatogumų, yra jos skleidžiamas triukšmas. Brangesnių skalbyklių triukšmo lygis paprastai būna mažesnis, tai susiję su pažangesnėmis variklio pavaros technologijom (EcoSilence, ProfiEco ar pan.), kurios skalbimo mašiną ne tik daro tylesne, bet ir smarkiai prailgina variklio tarnavimo laiką (tokių skalbimo mašinų varikliams dažnai taikomas net 10 metų ar ilgesnis garantinis terminas). Tačiau ne visada verta už jį permokėti. Jeigu ieškote ekonominio varianto ir skalbimo mašiną įrengsite vonios kambaryje, uždarius duris jums tikriausiai netrukdys beveik jokio modelio skleidžiamas triukšmas. Tačiau jei planuojate įrengti mašiną koridoriuje ar virtuvėje vertėtų rinktis tylesnę mašiną.

Mašinos keliamo triukšmo palyginimas. 40 decibelų triukšmo lygis atitinka vidutinį žmogaus kalbos lygį, 50 decibelų - garso foną biuro aplinkoje, o 80 decibelų - eismo keliamą triukšmą. Kuo mažesnis triukšmo lygis, tuo patogiau naudoti mašiną.

SKALBIMO PRIEMONĖS. Aukštesnės klasės skalbimo mašinos, tokios kaip Miele, Bosch, ar kt. turi automatines skalbimo priemonės dozavimo sistemas (TwinDos, i-DOS ar kt.). Tai ne tik patogu bet ir ekologiška, nes skalbimo mašina parenka optimalų kiekį skalbimo priemonės ir taip yra tausojama gamta.

KARŠTO VANDENS NAUDOJIMAS. Kai kuriuose skalbimo mašinų modeliuose yra karšto vandens jungtis. Tokiu atveju vandeniui šildyti nenaudojama elektra ir taip taupomi pinigai, tačiau reikia būtinai įsitikinti, kad karšto vandens kokybė yra ne prastesnė nei šalto, nes kitaip, galima pakenkti skalbimo mašinai ar skalbiniams.

DURŲ ATIDARYMAS. Kai kuriuose modeliuose durelės atidaromos rankenėle, esančia tiesiai ant jų. Kiti naudoja valdymo pulto mygtuką. Skalbimo mašinos, kurios atsidaro paspaudus mygtuką, yra saugesnės vaikams. Mygtuką paspausti sunkiau, be to, jis yra aukščiau. Taip pat, verta paminėti, kad skirtingų modelių durys atsidaro skirtingu kampu. Lengviau pakrauti ir iškrauti skalbinius, jei duris galima atidaryti 180 laipsnių kampu. Atkreipkite dėmesį ir į durelių skersmenį. Viena vertus, kuo didesnės durys, tuo lengviau krauti skalbinius, ypač didelius, pavyzdžiui, patalynę. Kita vertus, didesnėms durelėms reikia pakankamai vietos priešais mašiną.

IŠMANIOSIOS FUNKCIJOS. Aukštesnės klasės skalbimo mašinos turi išmaniąsias funkcijas. Bosch „Home Connect“, ar Miele@home suteiks jums galimybę valdyti skalbimo mašiną išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu, galėsite sujungti į bendrą išmaniųjų namų visumą su kitais jūsų įrenginiais.

APSAUGINIAI ĮRENGINIAI. Šiuolaikinėse skalbyklėse gamintojai siūlo daugybė kontrolės ir saugumo įrankių, todėl renkantis skalbimo mašiną vertėtų atkreipti dėmesį ir į juos.

Putų kontrolė. Naudojant netinkamus skalbiklius (pvz., skirtus skalbti rankomis) arba per daug skalbiklio, skalbyklės būgne gali susidaryti per daug putų. Tai turi neigiamos įtakos skalbimo kokybei ir mašinos būklei. Kad taip nenutiktų, putų jutiklis stebi putų lygį rezervuare, o prireikus putų perteklių išpumpuoti naudojamas specialus siurblys.

Disbalanso kontrolė. Ši parinktis automatiškai subalansuoja būgną, kai jis sukasi. Jei skalbiniai skalbimo ciklo metu būgne pasiskirsto netolygiai, atsiranda disbalansas. Dėl to padidėja skalbimo mašinos vibracija, ji dėvisi ir gali net sugesti, kai sukasi dideliu greičiu. Kad taip nenutiktų, mašinos su disbalanso kontrole automatiškai nustato netolygų skalbinių pasiskirstymą ir, jei reikia, bando juos tolygiai paskirstyti sukdamos būgną priešinga kryptimi. Jei po kelių bandymų disbalansas neištaisomas, toliau bus sukama mažesniu greičiu arba visai nesukama.

Apsauga nuo vandens nuotėkio. Jei skalbyklė turi šią funkciją, automatinis saugos įtaisas stebi skalbyklės vandens tiekimo ir nutekėjimo sistemos vientisumą ir, aptikus nuotėkį, išjungia vandens tiekimą. Apsaugos įtaisas gali būti prijungtas prie žarnų, prie korpuso arba prie abiejų. Apsaugotos žarnos turi specialius jutiklius ir elektromagnetinius vožtuvus abiejuose galuose, kurie uždaro vandens srautą, jei pažeidžiamas žarnos vientisumas. Verta paminėti, kad daugumai skalbyklių žarnas su apsauga nuo pratekėjimo galima įsigyti atskirai, net jei jos neįtrauktos į originalų komplektą. Skalbimo mašinos korpusą nuo vandens nuotėkio saugo jutikliai, įtaisyti ant vandeniui atsparaus prietaiso dugno. Jei ant dugno patenka vandens, vandens tiekimas į mašiną nutraukiamas. Apsauga nuo nuotėkio padeda išvengti tokių bėdų kaip trumpasis jungimas ar namo užliejimas (su visomis jo pasekmėmis, pvz., apačioje esančių butų užliejimu). Tačiau mašinos su apsauga nuo nuotėkio kainuoja brangiau nei paprastos mašinos.

Apsauga nuo viršįtampių. Apsauga nuo viršįtampių automatiškai išjungia skalbimo mašiną, jei įvyksta elektros įtampos šuolis. Tai apsaugo prietaiso elektronines grandines nuo pavojingų apkrovų ir prailgina jo tarnavimo laiką. Tokiu atveju paprastai įsimenama skalbimo programa, kuri buvo vykdoma nutrūkus elektros tiekimui, ir skalbimas tęsiamas nuo tos vietos, kurioje jis buvo sustabdytas, kai elektros tiekimas atkuriamas.

Užraktas nuo vaikų. Vaikų užraktas leidžia užrakinti prietaiso valdymo skydelį, kad vaikai negalėtų pakeisti skalbyklės darbo režimo, per anksti sustabdyti programos, įjungti prietaiso be įkrovos ir pan.

PIRKIMAS OGMINA.LT PARDUOTUVĖJE

Prekių palyginimas. Daugelį prekių www.ogmina.lt parduotuvėje galite palyginti tarpusavyje. Tai padaryti labai paprastas – tiesiog spustelkite svarstyklių piktogramą esančia prie prekės nuotraukos.

Prekės pristatymo terminas ir kaina. Prie visų prekių pristatymo terminas nurodytas skiltyje „Prekė šiuo metu yra:“. Pristatymo ir atsiėmimo kainos priklaus nuo prekės dydžio ir svorio. Tikslią pristatymo kainą galite rasti prie kiekvienos prekės esančioje skiltyje „Pristatymo (atsiėmimo) kaina:“

Lizingas. Galvojate prekę įsigyti lizingu? Preliminarias įmokas, terminus ir kitą informaciją lengvai galite gauti lizingo skaičiuoklėse „Pirkimo išsimokėtinai sąlygos:“ skiltyje.

Pratęsta garantija. Norit būti ramūs dėl įsigyto prietaiso dar ilgesnį laiką nei tai užtikrina gamintojo suteikiama garantija? Įsigykite papildomą garantiją 1, 2 ar net 5 metams. Kiek tai kainuoja galite rasti „Papildomos paslaugos:“ skiltyje.

Konsultacijos. Jei turite papildomų klausimų susisiekite su mumis telefonu 8700 80055, el. paštu: labas@ogmina.lt, arba sekite mus Facebook, Instagram, Twitter socialiniuose tinkluose.

 

Šioje svetainėje mes naudojame slapukus, nes to reikia sklandžiam aptarnavimo internetu procesui. Daugiau apie slapukus galite sužinoti čia. Naršymą tęskite paspaudę mygtuką „SUTINKU“
SUTINKU