Ogmina Verta žinoti Pirkimo gidas
Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Pirkimo gidas

2017-02-02

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Dažnuose namuose užsilikęs dulkių siurblys – garsiai ūžiantis užsikišęs senukas. Prireikė naujo, bet susiduriate su pagrindiniu klausimu – kaip išsirinkti dulkių siurblį? Šiandien dulkių siurblių pasirinkimas glumina ne tik dėl įvairiausių siurblių tipų, bet ir technologijų bei specifikacijų įvairovės.

 

Siurblys Jūsų namams

Pradėdami ieškoti dulkių siurblio, apsvarstykite 3 svarbiausius namų elementus. Pirmasis – namų plotas. Didesniems namams prireiks galingesnio siurblio su talpesniu dulkių surinkimo maišeliu. Dažnai dideliems namams net tinkamesnis pasirinkimas už tradicinį siurblį yra siurblys-šluota. Antra, pamąstykite apie laiptus. Jei Jūsų namai turi keletą aukštų, tikriausiai norėsite lengvo siurblio, kurį būtų patogu pernešti iš vieno aukšto į kitą. O gal viršutiniam aukštui sutvarkyti įsigysite atskirą rankinį siurbliuką? Trečia, apgalvokite paviršines dangas. Jei turite namus su daug skirtingų dangų, Jums reikės siurblio, kuris susitvarkytų su jomis visomis.

 

Ką dar apgalvoti prieš įsigyjant siurblį?

Kai apžiūrėjote namus ir svarbiausius jų elementus – plotą, laiptus ir paviršiaus dangas, pagalvokite ir apie savo gyvenimo būdą. Sekite žemiau išvardintus punktus ir nuspręskite, kokio tipo siurblys tinkamiausias būtent Jums. Padėsime Jums apsispręsti:

 

Alergijos

Jei sezoninės alergijos arba jautrumas dulkėms yra opi Jūsų problema – į savo siurblio pasirinkimą turite atsižvelgti itin rimtai. Jūsų siurblys turėtų turėti antialerginį filtrą, kurį valyti turėtumėte bent kas pusę metų. Jei alergija pasireiškia stipriai – filtrą valykite ir dažniau.

 

Kaip dažnai siurbsite?

Tikriausiai neturite laiko siurbti kasdien... Bet jei turite, švarai palaikyti užteks ir silpnesnio, mažesnio siurbliuko, rankinio siurblio. Jei siurbti ruošiatės rečiau, rinkitės galingesnį siurblį su didesne talpa, siurblį-šluotą arba tradicinį siurblį. Visgi, jei neturite laiko siurbti kasdien, bet namuose norite palaikyti nuolatinę švarą – Jums tinkamiausias bus siurblys robotas, kurį užprogramuosite darbą atlikti už Jus.

 

Svoris

Siurblio svorį labai svarbu apsvarstyti, įsigyjant naują siurblį namams. Didelis, galingas siurblys gali sverti iki 10 kilogramų, tuo tarpu mažas rankinis siurbliukas svers mažiau nei 5 kilogramus. Jei namai dideli ir siurblį reikia nešiotis ne tik po atskirus kambarius, bet ir aukštyn-žemyn laiptais, patariame rinktis lengvesnį siurblį. Visgi, mažesni siurbliai dažnai turi ir mažiau funkcijų bei priedų. Svarbu rasti aukso vidurį.

 

Triukšmas

Jei Jus erzina siurblio triukšmas arba gyvenate jautrioje aplinkoje, kur siurblys gali trukdyti kitiems gyventojams ar kaimynams – siūlome pasidairyti po novatoriškus siurblius, kurie turi galingą variklį, bet veikia tyliai. Atkreipkite dėmesį į dB rodmenį siurblio aprašyme – jis reiškia decibelų skaičių, arba kitaip, siurblio veikimo garsumą. 60-73 dB siurblys bus itin tylus, tuo tarpu 74-85 dB siurblys kels daugiau triukšmo.

 

Naminiai gyvūnėliai

Yra siurblių, sukurtų specialiai namams su naminiais gyvūnais. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį, kad siurblys bus reikalingas galingesnis, nei įprastai. Tačiau galia – ne viskas. Gyvūnų plaukams ir kitai netvarkai susiurbti reikės antgalių su šereliais, kurie padėtų išimti plaukus iš kilimų. Siurblys-šluota taip pat bus geras pasirinkimas, nes išvalys tiek gyvūno purvą, parneštą į namus, tiek ir jo plaukus paliktus ant kilimo.

 

Siurblių tipai

Dabar, kai jau numanote, kokio siurblio Jums reikia, plačiau paskaitykite apie siurblių tipus ir nuspręskite, kurį norite įsigyti. Žemiau – įvairių siurblių tipų aprašymas, pagrindinės specifikacijos ir didžiausi kiekvieno privalumai.

 

Siurblys keičiamu maišeliu

Įprasti siurbliai, dažniausiai randami lietuvių namuose – siurbliai su maišeliu. Sauso valymo dulkių siurblys – tinkamiausias kilimuose esančių nešvarumų siurbimui. Įsisenėję nešvarumai kilime gali pažeisti jo medžiagą, tad netinkamai prižiūrimas kilimas tarnaus trumpiau. Siurbliai su maišeliu tinka sausam kilimo, kiliminės dangos, grindų siurbimui, gyvūnų plaukų susiurbimui (kai naudojamas specialus antgalis). Taip pat tokiu siurbliu su specialiu antgaliu lengvai nusiurbliuosite baldus ir sunkiai prieinamas kambario vietas (ko, pavyzdžiui, negalėtų padaryti siurblys robotas).

 

Siurblys su vandens filtru

Dulkių siurbliai su vandens filtru tinka kiliminei dangai bei medinėms grindims. Tokiu siurbliu taip pat galėsite siurbliuoti baldus ar kitą tekstilę, o vandens filtras dar ir sudrėkins kambario orą. Įsidėmėkite – siurbliai su vandens filtru nėra plaunantys siurbliai. Taip pat, siurblį su vandens filtru kaskart turėsite išplauti, tad įvertinkite kiekvienam siurbimui reikalingas laiko sąnaudas.

 

Cikloninis dulkių siurblys

Cikloninio filtro technologijos siurbliai – populiariausia inovacija, kur dulkės surenkamos ne į maišelį, o į specialų konteinerį. Toks siurblys nereikalauja papildomų finansinių išlaidų maišeliams bei taupo Jūsų laiką – nereikia plauti filtro po kiekvieno naudojimo (tai darysite vos kartą per savaitę). Tiesa, toks siurblys nelabai tinka alergiškiems žmonėms.

Šie aukščiau išvardinti siurbliai (su popieriniais, vandens arba cikloniniais filtrais) dažniausiai parduodami su įvairiais antgaliais, tad įvertinkite, kokias erdves ir kaip dažnai norėsite siurbti, atidžiai peržiūrėkite siūlomą siurblio komplektaciją ir pirmyn!

 

Dulkių siurblys-šluota

Tokio tipo siurblys – viena klientų mėgstamiausių prekių. Dulkių siurbliui-šluotai reikia itin mažai vietos – juos pasinaudojus tiesiog pastatysite jį kampe ar sandėliuke. Didžiausias jo išskirtinumas – belaidis, mobilus ir greitas siurbimas! Tokie siurbliai tinka daugybei dangų – kietas grindis (parketą, linoleumą, plyteles) valysite drėgno valymo funkcija, o kilimą išsiurbsite įprastu būdu. Daugumoje siurblių-šluotų yra įmontuotas rankinis siurbliukas, kurį galite ištraukti.

 

Rankinis dulkių siurblys

Rankiniai siurbliukai – populiariausias pasirinkimas dulkėms siurbti ne nuo grindų, bet nuo visų kitų paviršių. Dažnai jie vadinami „virtuviniais siurbliais“, nes jais surinksite virtuvėje esančius nešvarumus. Šie siurbliai gali turėti sauso arba šlapio valymo funkcijas, juo pasieksite sunkiai prieinamas vietas, nuvalysite ne tik spinteles, bet ir kitus sunkiai pasiekiamus paviršius, kompiuterio klaviatūros tarpelius. Dažnai tokio tipo siurblys turi ir antgalį su šepetėliu, kuris padės valyti tekstilę ir baldus. Nereikia nė minėti, kad vienas didžiausių jo privalumų – kompaktiškumas ir lengvumas.

 

Dulkių siurblys-robotas

Dulkių siurblys-robotas – tikras išsigelbėjimas itin užimtiems ar itin nemėgstantiems dulkių siurbimo. Šis siurblys pats fiksuoja aplinką ir juda, tad tiesiog nustatykite režimą ir Jums daugiau nieko nereikės daryti. Šie siurbliai būna žemi ir plokšti, tad palenda po baldais. Be to, jie turi sensorius, tad niekada nenukris nuo laiptų ar neatsitrenks į objektus.

Toks siurblys labiausiai tinka namams, kurie yra mažai apkrauti baldais. Taip pat, tai geriausias pasirinkimas užimtiems, savo laiką vertinantiems žmonėms. Siurblys juda pats, tad toks variantas yra tinkamas žmonėms, kurie negali pakelti ar stumdyti įprasto dulkių siurblio. Daugelis šių siurblių net sugeba „užlipti“ ir „nulipti“ nuo grindų ant kilimo, taip pat yra tinkami ir kiliminei dangai valyti.

 

Daugiau skaitykite:

Philips PowerPro Aqua dulkių siurblys-šluota sužavėjo Indrę Kavaliauskaitę

Šioje svetainėje mes naudojame slapukus, nes to reikia sklandžiam aptarnavimo internetu procesui. Daugiau apie slapukus galite sužinoti čia. Naršymą tęskite paspaudę mygtuką „SUTINKU“
SUTINKU