Ogmina Verta žinoti Laisvalaikis
Fotografija dronu: ką privalo žinoti kiekvienas

Laisvalaikis

2016-10-12

Fotografija dronu: ką privalo žinoti kiekvienas

Dronai – nauji technikos mylėtojų „žaisliukai“, kuriais kuriami video klipai bei nuotraukos internete kopia į gražiausiųjų topus. Paukščio skrydžio perspektyva šiai nuotolinio valdymo pulteliu pilotuojamai skraidyklei suteikia galimybę į gamtos ir miestų vaizdus pažvelgti dar neregėtu kampu. Tačiau prieš pradedant kurti vaizdo medžiagą šiuo nekasdieniu būdu, vertėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Techninių, praktinių bei net teisinių aspektų, kurie leis ne tik teisingai, bet ir legaliai fiksuoti privačius ar verslui naudojamus kadrus.

 

Kol realių įstatymų dronams nėra taikoma, šie aparatai priskiriami aviacijai. O bepiločiams orlaiviams, kuriais galima pavadinti dronus, įstatymai numato tam tikrus apribojimus.

Keletas dažniausiai daromų klaidų, už kurias galite būti nubaustas:

 

  • Draudžiama dronu skraidyti virš didelių žmonių susibūrimų. Toks reikalavimas taikomas siekiant užtikrinti žmonių saugumą dėl nenumatyto drono nukritimo, nesuvaldymo ar panašiai. Dronų baterijos gyvavimo laikas yra vos kelios ar keliasdešimt minučių, tad lengva užsimiršti ir laiku nesugrąžinti drono ant žemės saugiai. (Taip, visos tos dronų nuotraukos iš festivalių bei miesto švenčių darytos neleistinu būdu.)
  • Draudžiama dronu skraidyti arti gyvenamųjų pastatų, siekiant nepažeisti gyventojų privatumo ir saugumo.
  • Dronu taip pat neleistina skraidyti oro uostuose, aerodromuose ir kitose aviacijos zonose, kur dronas gali sutrukdyti orlaiviams ir sukelti pavojų jų pilotams bei keleiviams.
  • Vilniaus mieste dronai neturėtų skraidyti virš strategiškai svarbių zonų – Prezidentūros, Seimo. Nuo jų dronui reikėtų laikytis nemažo atstumo, tad skraidyti nepatartina virš viso senamiesčio.

 

Teisingai pasirinkę vietą fotosesijai, galite pradėti galvoti ir apie technines bei praktines fotografavimo puses. Likus dienai iki skrydžio, peržiūrėkite orų prognozę ir įsitikinkite, kad vėjas bei lietus nebus per stiprūs ir netrukdys sėkmingam paskraidymui. Atsižvelkite ir į vėjo kryptį – ar sugebėsite sugrąžinti droną, jei vėjas stipriai pūs priešinga kryptimi?

Jei Jūsų dronas neturi aplinkos lokatorių, skrendant nevertėtų jo paleisti iš akių. Pigesni dronai gali įstrigti medžių šakose ar atsitrenkti į didelius objektus bei sudužti. Nesunkiai išvengsite to, jei stengsitės nepervertinti savo pilotavimo įgūdžių, oro sąlygų bei drono galimybių. Nepaleisti drono iš akiračio reikėtų ir dėl to, kad galite prarasti kontrolę, kuomet radijo ryšys tarp pultelio ir drono nutrūks.

 

Dar keletas praktinių patarimų:

 

  • Drono baterijos gyvavimo laikas – nuo kelių iki keliasdešimt minučių, tad vienam skrydžiui turėtumėte pasiimti kelias pilnai įkrautas baterijas.
  • Bateriją įkrovėte, bet dronas neveikia? Tikriausiai lauke kanda šaltukas, tad bateriją „prikelti“ galite tiesiog patrynę ją tarp delnų ar pašildę prie kūno.
  • Nepamirškite, kad baterijos energiją turite padalinti pusiau – pusės energijos reikės skrydžiui į vieną pusę ir dar tiek pat – grįžimui atgal!
Šioje svetainėje mes naudojame slapukus, nes to reikia sklandžiam aptarnavimo internetu procesui. Daugiau apie slapukus galite sužinoti čia. Naršymą tęskite paspaudę mygtuką „SUTINKU“
SUTINKU